Říjen 2009

Spor o mrtvého koně.

17. října 2009 v 13:22 | Qamsie |  novinky


760 tisíc korun požaduje jako odškodnění majitel šestileté klisny, která se při loňském dostihu v Pardubicích smrtelně zranila po nárazu do zábradlí. Případem se v úterý začal zabývat pardubický soud. Majitel tvrdí, že dráha byla špatně zabezpečená. Dostihový spolek ale jakoukoli odpovědnost odmítá.

Reklamy/2009

17. října 2009 v 13:19 | Qamsie |  reklamy
TÁKŽO REKLAMY NIKAM JINAM NEŽ SEM NEPIŠTE, a pokud se přece najde někdo kdo napíše jinak než sem tak to mažu a pokud to udělá ten samý znovu tak blokuju, nedá se nic dělat je to na obtíž musíte uznat :/ ;D

Profil žokeje Josefa Váni

17. října 2009 v 13:15 | Qamsie |  novinky
Favoritka Sixteen s Josefem Bartošem v sedle skončila druhá.

Favoritkou závodu byla bělka Sixteen, která vyhrála poslední dva ročníky prestižního závodu. I dnes si vedla velice dobře a držela se od samého začátku v popředí.

Nakonec na ni a na zbytek závodního pole vyzrál fenomén dostihového sportu, za týden už 56letý Josef Váňa. Ten s koněm Tiumen v závěrečné rovince ukázal soupeřům záda a raduje se ze šestého vítězství ve Velké pardubické. Na druhém místě doběhla právě Sixteen, třetí byl Numero Due.


"Je tady hodně mladých, kteří to taky mohou vyhrát pošesté, ale nesmí házet starého Váňu do žita," uvedl Váňa v rozhovoru pro Českou televizi ještě v Tiumenově sedle. "Přijde hodně otázek, jestli končím, nebo ne. Dneska končím, ale kdyby se dal dohromady Welldancer, tak nekončím," doplnil legendární žokej, který si vychutnával ovace třicetitisícového davu v hledišti.


Odstartováno bylo s osmiminutovým zpožděním. Velký Taxisův příkop zvládlo skoro celé pole perfektně, spadl jen žokej Dušan Andrés s Hirschem. Kdysi obávaný skok už zdaleka není takovým strašákem; před rokem jelo 16 koní a neskončil na něm nikdo.

"Domluvili jsme se, že nebudu pospíchat, Tiumen pomalu přichází na nohy. Podařilo se nám udržet nervy na uzdě," uvedl Váňa. "Úžasné, že se mu to povedlo, a snad dá pokoj," smál se jeho syn Josef Váňa mladší.

Před zraky prezidenta Václava Klause pokračovala většina koní bez problémů dál. Chvilku táhl pole Numero Due, v čele se podle očekávání objevoval rovněž Red Dancer. Bělka Sixteen šla dopředu trochu dříve, než se čekalo, zřejmě aby se vyhnula případnému karambolu.

Váňa se na Tiumenovi držel jako pravý matador na pátém šestém místě vždy ve vnitřní dráze. Do cílové rovinky Váňa nastoupil a dlouho před cílem už bylo jasné, že nemá konkurenci a pošesté v kariéře vyhraje. "Josef Váňa ukázal, že jeho věk není žádný problém," řekl majitel vítězného koně Ivo Köhler.

"Už jsem měl strach, když jsem viděl, jak Numero Due perfektně skáče, že to nevyjde, a rychle jsem vyrazil dopředu," řekl Váňa o finiši. "Ale na posledních skocích jsme na ostatní dost získali a ukázalo se, že Tiumen je tu dnes nejlepší," dodal.


Železník, Josef Váňa

Ještě hodinu po jeho vítězství byla na závodišti úžasná atmosféra.


Josef Váňa vyhrál jako žokej pošesté, šestkrát už také slavil coby trenér. Jako jezdec triumfoval naposledy v roce 1997 s koněm Vronckym, předchozí čytři vítězství zažil s legendárním Železníkem. Bylo to v letech 1987, 1988, 1989 a 1991.
119. Velké pardubická České pojišťovny steeplechase (6900 metrů, dotace 4,5 mil. korun):
1. Tiumen (ž. Josef Váňa st., trenér Josef Váňa st., majitel Ivo Köhler) - 9:19,56 min., 2. Sixteen (ž. Bartoš), 3. Numero Due (ž. Kousek), 4. Mandarino, 5. Pocci, 6. Jung (z 25 koní dojelo do cíle 18, což je rekord Velké pardubické).

Staň se členem Pony Clubu!

17. října 2009 v 13:09 | Qamsie |  Pony Club

VELKÝ UVÍTACÍ BALÍČEK


Využij jedinečné příležitosti a staň se členem nejlepšího knižního klubu pro děti, které milují koně!

Můžeš si Pony club vyzkoušet a ušetřit:

Objednáním našeho velkého uvítacího balíčku (důležité: objednací formulář dej vyplnit svým rodičům!), ve kterém najdeš 8 super překvapení, se automaticky staneš členem Pony clubu. Za objednávku přes internet dostaneš navíc super řehtací budík s koníky!! Poslechnout si ho můžeš ZDE . A to vše za pouhých 148 Kč + 48 Kč poštovné a balné.

To vše je pro tebe:

Pony club ti nabízí 12 klubových ročně: 8 balíčků "Dobrodružství"* se skvělými knihami, dárečky a spoustou překvapení a 4 extra velké balíčky "Speciál"*. Pokud máš zájem obdržet následující balíček, nemusíš vůbec nic dělat. Balíček ti přijde automaticky.

Kupuješ jen to, co koupit chceš:

V každém vydání Pony magazínu, časopisu, který naši členové dostávají zadarmo, najdeš takzvaný stop kupon. Pokud chceš z nějakého důvodu další balíček vynechat, stačí, když nám do uvedeného data tenhle stop kupon odešleš. Můžeš nám taky zavolat na číslo 235 004 003 nebo poslat sms (podrovný návod najdeš na stop kuponu). I když neodebereš balíček, dostaneš Pony magazín, abys věděla, co se u nás děje. ZDARMA!

Pokud však neodebereš tři balíčky za sebou, budeme si myslet, že se ti v Pony clubu nelíbí a pošleme ti dopis, abychom se tě zeptali, jestli chceš být i nadále členem. Nabídneme ti odebrání příštího balíčku, jinak systém tvoje členství zruší.

Nepodstupuješ žádné riziko:
Své členství v klubu můžeš kdykoli vypovědět. Stačí nám zavolat nebo napsat.

Staň se členem Pony clubu ZDE!**


* Cena balíčků Dobrodružství je 398, cena balíčku Speciál je 498 Kč. Poštovné a balné činí pro každý balíček 78 Kč.
** V současné době lze balíčky zasílat pouze na území České republiky
Pokud jsi již byla členkou Pony clubu, tvé členství bude obnoveno a ty se můžeš těšit na následující balíček dobrodružství nebo speciál.

Čtěte!

16. října 2009 v 16:05 | Qamsie |  bazar
Rubriku bazar jsem založila z toho důvodu aby mi lidé kteří by měli zájem posílali inzeráty na email blogu duffeinfo@email.cz. Ty inzeráty by měly být tipu: sháním, prodám, daruji, odkoupím...atd. Takže je to velmi prosté ;)

Chceš uveřejnit inzerát? Poté udělej tyto 2 kroky:

1) Napiš srozumitelný inzerát na email duffeinfo@email.cz
2) Poté už vyčkej až se tvůj inzerát ukáže tady na blogu!

- Email je prohlížen skoro každý den takže inzeráty tu budou ukázány brzy!

16.10.2009 15:45 - zde!

16. října 2009 v 15:55 | Qamsie |  Qamsie
A zasejc mě tu máte :P To ,že závislosti na čokoládě se snad nikdy nezbavím :P je asi tak jasné (velice hodně jasné) jako to ,že i láska ke koním se nikdy nevytratí! Když jsem tenhle blog zakládala bylo to jen z čísté zvědavosti :D Všichni mí blízcí už blog měli nebo s ním měli alespoň nějakou zkušenost zatím co já do té doby ne :/ lol. Tak jsem založila "duffe"...ani nevím co to slovo znamená, jestli má nějakej českej význam nebo je to něco z cizího jazyka nebo jestli je to pouho pouze výplod mé katastrofálně bujné a zkažené mysli ;)...což bude nejspíš vono...
Ať to bylo jak to bylo dlouho jsem tu nebyla za tu dobu se hodně věcí změnilo k horšímu i k lepšímu :/ jak co ;D...K blogu se vracím, a doufám ,že zasejc tenhlencten blog nabere tu svou krásnou návštěvnost a ty super affka, který jsem kdysi dáávno ráda poznala a doufám ,že se najdou nějací další takoví super lidi ;)

čauves ;) ..Qamsie :P