Únor 2009

Bára a koně =)

13. února 2009 v 20:03 | © Amy*
Ti kteří berou Pony Club určitě vědí o koho jde ;). Jde o Báru Tomanovou z jezdeckého klubu Dance and Jump =)

www.danceandjump.cz
www.ponyclub.cz

Zdroj: Stream.cz

Přidám určitě ještě další =)


Ať už je jaro! :/

12. února 2009 v 18:51 | ♥mAy•hOrsEs♥ |  Qamsie
Nadpis vystihuje snad všechno...Prostě už chci aby bylo jaro! Teplo, Slunce, kytky, Louky, Pastviny, Koně...(!!!!!!!)...No tak těším se z mnoha důvodů ,ale ten hlavní je ,že chci začít znova chodit ke koním do nějaké stáje - to ještě přesně nevím do jaké - a taky proto ,že už mi ta zima - na kterou jsem se mimochodem tak těšila - leze krkem! Nojono...Čeho je moc toho je příliš!

○○○

Jinak jsem se taky tak nějak rozhodla ,že se budu mnohem víc věnovat blogu..Mno tak trochu jej předělám a pokusím se ho tak nějak jak se to řekně oživit ;D. Teď - myslim včera to bylo - jsem si četla starší pony Magazíny a jedna američanka tam psala inzerát a v něm co se jí všechno líbí a co má ráda mno a tam psala ,že má ráda jednu stránku. Bylo to mám dojem Howrse.com. Mno nedalo mi to a hned jsem se tam jukla =D...vyhlíží to fakt skvěle teď jen přijít na to o co na tý stránce jde xD...Tak páá ;D se mějte!...

Nezavírejte oči!

5. února 2009 v 13:05 | ♥mAy•hOrsEs♥ |  videa
Nezavírat oči! Tohle musíte všichni vidět, sylšet, pochopit a něco dělat! Tohle video je totálně výstižný a proto jsem se rozhodla ho sem dát! Mám taky doma dva psi a nedovedu si představit co by to pro ně bylo...x´( Podívejte se na toho video a na to co vaše dokonalé řasenky Max factor zpusobují těmto nevinným tvorečkům!!!


Nevidím důvod proč tomuto hroznému týrání nepomoci a nesnažit se alespoň takto!? Proto bych byla hrozně ráda - a určitě i autorka videa - aby jste

!!!Toto video šířili na své blogy a weby!!!
Český Teplokrevník

5. února 2009 v 9:42 | ♥mAy•hOrsEs♥ |  plemena koní
Pojem teplokrevník poukazuje na orientální původ tohoto plemene - teplokrevník je v závislosti na procentu plnokrevných předků takzvaně více či méně vysoko v krvi. Jestliže se v chovu těchto koní použije opět arabská krev, jedná se o osvěžení krve. Český teplokrevník je ve vývoji a stále se šlechtí - využíváni jsou například koně hannoverští, holštýnští, hřebci arabské a angloarabské krve a dále také angličtí plnokrevníci a tarpani.


Kdo je Gipsy?

4. února 2009 v 19:17 | ♥mAy•hOrsEs♥ |  Pony Club
Gipsy je nádherná pětiletá pony klisna, kterou Pony club v prosinci 2008 adoptoval. Gipsy je umístěná v útulku Bianka nedaleko Dvora Králové nad Labem. Stejně jako Chica, i ona neměla jednoduchý život. Do útulku se dostala od původního majitele, který ji do útulku přivezl po úraze. Zjistilo se, že klisnička měla ránu v hlezenním kloubu, bohužel z této rány vznikla infekční arthritida v hleznu. Léčba byla dlouhá a nákladná a po léčbě byla Gipsy umístěna do útulku na rekonvalescenci, kdy poté měla být prodána.
Díky její úžasné povaze, vzhledu a komunikaci s lidmi bylo rozhodnuto, že po době rekonvalescence jako jediná zůstane v útulku pro stálé členy, praktikanty z veterinární školy a pro mladší děti a školy, jež útulek navštěvují. Všichni členové odsud se právě na této klisně učí rozpoznávat povahu koně a veškeré nemoci koní jsou ukazovány právě na ní, kde a jak co může vzniknout, jak probíhá ošetřování a obdobně. Díky svému absolutnímu klidu se také každý nový příchozí člen učí postupům jak čistit a pečovat o koně. U klisničky se započalo po plném doléčení s postupným opatrným zatěžováním dle rad veterináře a dočasným umístěním u našich veterinářů nejen pro zlepšení fyzické kondice, došlo i k dalším užitečným radám, co a jak dále.

Koně Pony-Clubu

4. února 2009 v 14:37 | ♥mAy•hOrsEs♥ |  Pony Club

Gipsy - kobylka, kterou jsme nedávno adoptovali!
Chica - naše milovaná kobylka, která už bohužel není mezi námiOstatní - zde najdeš informace o koních, kteří tě zaujali! Můžeš si o ně napsat i ty sama!

Bíba ♥

1. února 2009 v 11:32 | Qamsie |  Qamsie
Cha, a teď jsem jako majitel? Jakože já jsem ten "páníček?" woohoo :D *yes*! ♥


Ani nevím jestli už se chodilo do školy nebo ne. Prostě jen vím ,že to byl ten nejúžasnější den v mém životě! To bylo tak...Byla jsem s kámoškama venku. Strašná nuda! Prouzdaly jsme se po ulicích našeho malýho městečka a kecaly o všem možným - o tom o čem holky obvykle kecaj když se nuděj xD - Začaly jsme fantazírovat jak by bylo super kdyby nám najednou někdo nabídly tři psy a každá by jsme si venčily společně toho svýho hafíka♥. No prostě snění jak ma bejt...Najednou si kámoška vzpoměla ,že ve městě je fena co má 6 štěňátek - teda přežilo jich jen 5 =´(.... - a hledaj se majitelé. No a od tý kámošky ségra si jedno vzala - teda spíš chtěla vzít. Noo a tak - neuvěřitelnou shodou okolností - jak jsme došly k nám ukázala se ta její ségra u plotu... (viz. Celý článek!)