Listopad 2008

VALEDALE

27. listopadu 2008 v 19:47 | Solea
VALEDALE
Když najdeš Firgrove tak pro tebe nemůže bejt problém najít Valedale. Valedale je kousek od Říční Chaloupky a trochu větší kousek od Firgrove. Taky je kousek od Valedale vodní mlýn kde je pan Barnab. Je to jednoduché. Když dojedeš do Hillcrestu a od Moniky (ženy ze stáje) přijmeš úkol Ztracený kůň tak se ti na mapě objeví nějáká nová tečka (zelená nebo žlutá, v tomto případě asi spíš červená nebo oranžová.) a za tou tečkou pojedeš dojedeš ke ztracenému koni. Pak pojedeš dál po ztezce a narzíš na říčku. Podél té říčky směrem v levo je Vodní Mlýn a kousek dál v levo Valedale! Doufám že se tam dostaneš ;D.

FIRGROVE

27. listopadu 2008 v 19:46 | Solea
FIRGROVE
Je nejvzdálenější vesnice od Jorviku. Všechno je tu nejdražší od oblečení po koně a taky si tu přibližně nejvíc viděláš při pracích ve stáji! Najít Firgrove není jednoduché ani těžké. Z Jorviku je to cesta asi na 2-3 dny (když tam pojedeš poprvé!) Aby jsi se tam dostala musíš se nejprve dostat do Valedale a když tam splníš všechny úkoly pošlou tě do Firgrove. Je zbytečné aby jsi tam jezdila jen tak když tam ani nemáš splnit úkoly. Dostat se tam dá takto: Botanička v Jorviku tě pošle za botaničkou do Hillcrestu ( Město kousíček od Jorviku) a tam tě zanedlouho pošlou do Valedale nebo do jeho oklí takžeho najdeš. Ve Valedale je také potřeba splnit dost úkolů. Nakonec se ale z Valedale dostaneš bezpečně do Firgrove!
Pokud jste to tak docela nepochopily tak snad vám pomůže mapa. Nevyznačila jsem na ní Valedale aby jste zase tak úplně všechno hned nevěděly ;D! Není to moc dobře vidět ale snad vám trochu pomůže:


JORVIK

27. listopadu 2008 v 19:40 | Solea
JORVIK. To je místo kde se seznámíš s prvními postavami celé hry. To znamená ,že poznáš Hermana, Botaničku, Obchodníka...Jorvik leší tak skoro na útesu obklopen mořem. V Jorviku je obchod, stáj, jízdárna, velká aréna a tvůj dům kde se můžeš po celiu dobu hry ubytovat (samozřejmě ,že když nebudeš v Jorviku budeš se moct ubytovat v lesních budkách nebo ve vesnicích). Kousek od Jorviku je malý ostrov kde je Linda která cvicí Parur a trochu vís dál od Jorviku je Vetrný Mlýn kde najdeš Lisu která cvičí Distanční Ježdění (myslím...xD)...To je tak o Jorviku vše.


DŮLEŽITÉ INFORMACE

27. listopadu 2008 v 19:32 | Solea |  Pony Club
ADRESA:

Stabenfeld, s.r.o.
Poštovní Přihrádka 94
225 94 Praha 025

HORKÁ LINKA
pondělí - pátek:

7.00 - 19.00
235 004 003

INTERNET:


SMS (pouze stop kupon):

720 002 370

FAX:

235 004 666


Star Stable...(jakštakš...x)

25. listopadu 2008 v 17:26 | Solea |  videa

Co dělat v dešti?

25. listopadu 2008 v 17:11 | Solea |  tip!
Pokud vás zastihne na vyhížďce déšť: Zastavte se a promluv na koníka klidnými slovy. Neustále musíš mít nad koněm kontrolu. Nikdy nedej najevo, pokud máš strach. A nikdy nejeď rychleji než krokem!
Pokud koně vedeš: Zastav ho a uklidni. NIKDY ho nepřivazuj!!! Jdi mu po boku ,nikdy ne před ním, a nezrychluj z kroku. Pokud s tím máš zkušenost a kůň není příliš vyděšený, budeš mít víc kontroly na jeho zádech,
Pokud je ve výběhu: Za bouřky by mohl zranit sebe nebo jiné koně. Bude proto lepší, když ho zavedeš do stáje nebo do menšího výběhu, kde bude sám. Pokud ale kope, mohl by ti ublížit, a tak se k němu nepřibližuj!
Sleduj postavení uší a nikdy se mu nedívej přímo do očí, aby tě nepivažoval za hrozbu. V bezpěčí stáje pak vždycky koně dosucha vytři a byhřebelcuj a nech vyschnout uzdečku, aby se nezkroutila.

Velká animashQa...x)

25. listopadu 2008 v 15:51 | Solea |  obrázky

Kůže a Srst

24. listopadu 2008 v 19:32 | Solea |  encyklopedie

Kůže a srst koně

Kůže a srst chrání koně před vnějšími vlivy, jakými jsou počasí, původci chorob a znečištění životního prostředí. Jeho kůže funguje podobně jako kůže člověka, srst je však - jako kožešinový plášť - mnohem a mnohem účinnější.

Kůže - orgán, který chrání a informuje

Kůže je orgán, který nepřetržitě plní mnoho úkolů. V první řadě chrání tělo před vlivy okolního prostředí. Je to ale také důležitý smyslový orgán, který zvířeti předává informace z vnějšího světa.
Zvláštní velký ochranný obal
Kůže je vlastně velký obal, který tělo chrání před vnějšími vlivy. Zadržuje choroboplodné zárodky a škodlivé látky ze vzduchu a vytváří bariéru proti dešti, větru, slunci a chladu. Kroto toho se kůže stará také o to, aby se z těla neztrácelo nadměrné množství vody, soli a dalších důležitých látek.
Regulátor
Také vyrovnávání teploty mezi vnějším a vnitřním prostředím se děje prostřednictvím kůže. Je-li horko, stará se kůže o plynulé odvádění tepla ven a brání tak jeho přehřátí. Za chladného počasí se naopak stává pojistkou, aby tělesné teplo neunikalo do okolí a nehrozilo prochladnutí organismu.

Rozvrhy /02

24. listopadu 2008 v 19:27 | Solea |  do školy


Angela Dorsey • Seznam knih

24. listopadu 2008 v 15:16 | Solea |  knihy a časopisy
Sofie se během několika posledních let stěhovala z jedné pěstounské rodiny do druhé, marně hledala opravdový domov a láskyplnou náruč nových rodičů. To vše nachází, až když přijde na farmu k Joelovi a Kaleně. Joel a Kalena se k ní chovají jako k vlastní dceři. Dokonce jí věří tolik, že jí dovolí jezdit na nejcennější klisně v jejich stáji, Arii. Sofie doufá, že tu u nich bude moci zůstat navždy.
Pak ale Sofie udělá strašlivou chybu a nechtěně vystaví Arii smrtelnému nebezpečí. Dostane strach, že by se na ni rodiče rozzlobili, kdyby se o tom dozvěděli, a že by ji poslali od sebe pryč. Proto Sofie vše zatají. Ukryje Arii v poušti a Joelovi s Kalenou tvrdí, že jejich klisnu někdo ukradl. Vymyslí si báječný plán, jak svoji chybu napravit. Pak ale dojde k nehodě - Sofii porazí auto. Je zoufalá, protože nemůže Joelovi a Kaleně přiznat, že Arie je teď sama v poušti. Bez její pomoci tam klisna ale zahyne.
Následující den však Sofie zjišťuje, že Arie nezůstala v poušti opuštěná... Kdo je ta tajemná dívka, která dokáže mluvit s koňmi a která dokáže vycítit skryté zlo, které je ohrožuje? Může ji Sofie věřit?

Rok vydání: 2005

Lisin otec se užírá vlastní zatrpklostí nad tím, že musí prodat usedlost Evergreen a všechny své koně cizímu člověku. Když zjistí, že Lisa chodí za novým majitelem, starým panem Pickeringem, rozzuří se. Popadne ji za ruku a začne na ni křičet. Lisa má strach. Tohle není ten tatínek, jak ho znávala. Ale je rozhodnutá i nadále starého pána a svého milovaného koně Jupitera navštěvovat. Z domu se plíží v noci, aby se vyhnula otcovu hněvu, ale také aby se nepotkala s Jimmym, protivným synovcem pana Pickeringa. Jimmy jí totiž řekl, že strýc už nechce, aby Lisa do stájí chodila, ale Lisa mu nevěří. Když ale Jimmy začne čím dál více vyhrožovat, Lisa neví, co dělat.
A pak se zčistajasna objeví záhadná dívka se zlatými vlasy. Jmenuje se Angelika a nabízí Lise pomoc. Lisa je vděčná, ale zároveň má strach. Na té neznámé dívce je něco podivného. Kdo to je? Odkud přišla?

Rok vydání: 2006
* vyprodáno!


Veterinární Lékařství

24. listopadu 2008 v 15:06 | Solea |  encyklopedie
Veterinární lékařství je vědní obor, který se zabývá zdravotní problematikou, léčbou nemocemi i prevencí nemocí domácích i divoce žijících zvířat. Úkolem veterinární medicíny je chránit a zlepšovat zdraví a pohodu zvířat a chránit lidi před nemocemi přenosnými ze zvířat na člověka.
Péči o zvířata zajišťují veterinární lékaři a veterinární technici, státním orgánem ČR, který zaštiťuje veterinární péči, je Státní veterinární správa České republiky. Veterinární lékaři zajišťují také kontrolu hygieny masa, mléka a dalších potravin živočišného původu a chrání státní hranice před zavlečením nákaz.
Historie veterinárního lékařství
Zvířata provázejí člověka už od pradávna. Už lidé jako lovci-sběrači měli ponětí o anatomii zvířat, jak dokazují některé jeskynní malby (např. kresba mamuta v jeskyni Pindal, na které je vyobrazeno mamutí srdce). A s domestikací prvních zvířat se začínají objevovat i první skutečné veterinární poznatky.
Nejstarší starověké civilizace již znaly nemoci zvířat a měly lékaře, kteří se je pokoušeli léčit. Nejstarší známý zvěrolékař je Urlugaledina, který žil v Mezopotámii dva tisíce let před Kristem.
Nejstarší zvěrolékařská písemná památka je Kahunský rukopis, staroegyptský, hieroglyfy psaný text z 19. stol. př. n. l. Pojednává o nemocích psů, býků, ryb a ptáků i o způsobech léčby těchto nemocí (vykuřování, tření léčivými bylinami, pouštění žilou apod.) V té době byly známy také skutečné veterinární zákroky, jako je kastrace ke zvýšení užitkovosti (výkrm) a porodnické znalosti, jako je použití porodních provázků při porodu telete.
V Chammurapiho zákoníku nalezneme také pasáž týkající se odměn a trestů pro lékařů i zvěrolékařů. Zvěrolékař byl za výkon sice placen méně (1/6 šekelu, lékař dostával 10 šekelů) ale v případě neúspěchu léčby a smrti pacienta mu nehrozilo useknutí ruky, jako případě lidského lékaře, místo toho byl povinen zaplatit pokutu, která se rovnala 1/4 ceny zvířete.


POMOZTE MALÉMU HŘEBEŠKOVI =(

24. listopadu 2008 v 14:44 | Solea |  novinky
PROSÍM DEJTE SI TOTO NA SVŮJ BLOG, ČI WEB A POMOZTE NAJÍT TOMUTO MALÉMU HŘÍBÁTKU NOVÝ DOMOV NĚKDE JINDE, NEŽ NA JATKÁCH
--------------------------------------------------------------------------------
prodám hřebečka slezského norika je moc milý ale trpí antrexií (strácí rovnováhu když stojí na 3 nohách). Prosím ozvěte se jinak pujde na jatka.

Jméno: Iveta králová
Mail: charzuz@seznam.cz
Telefon: 603902754
Lokalita: Brno venkov
Cena: Dohodou
No řekněte, není krásnoučký? Kdo by prosím vás věděl o nějakém milovníku koní a nevadilo by mu, že by byl koník trvale nemocný a dokázal a chtěl by se o něj postarat, nevahájete kontaktovat holčinu, která je autorkou tohoto inzerátu

...koní se týká...x)

24. listopadu 2008 v 14:41 | Solea |  kde jezdit?

DANCE & JUMP
Obchodní dům pro jezdce a koně
Ranč 3V Třebušín
...agroturistika v romantickém okolí Třebušína na Litoměřicku
Občanské sdružení Dámy v sedle
Prezentace jízdy v dámských sedlech na výstavách více či méně spojených s jezdectvím, závodech a dobových slavnostech.

Slawik - Angloarab ♥

24. listopadu 2008 v 14:39 | Solea |  obrázky
Anglo-Araber Neesahn 100719


Anglo-Araber Neesahn 100733


Anglo-Araber Neesahn 100755
Anglo-Araber Racio 100745Anglo-Araber Neesahn 100748Anglo-Araber Racio 100734
Anglo-Araber Neesahn 1007105


Anglo-Araber Neesahn 100735


Diplomek za 8.Bleskovku

24. listopadu 2008 v 10:17 | Solea |  ocenění
••→ Na diplomeQ jsem napsala i Maqy Melody pač taQy písla a v podstatě odpověděla na otázQy x)...No prostě je dipláči pro ni noooo....:D

Wild Horses ♥

24. listopadu 2008 v 9:47 | Solea |  videa

Toe prostě upe božííííí!!!!...♥....Lofííískuju konííQy...x)


Můj 1.diplomek :) Kuji!!!

24. listopadu 2008 v 9:34 | Solea |  Qamsie