Palomino

16. května 2008 v 7:55 | Siky |  plemena koní
Už od chvíle, kdy španělští koně vkročili na americkou půdu, existují koně se zvláštním zbarvením zvaným palomino. Tato nádherná, dozlatova zbarvená zvířata s bílou hřívou byla ve Španělsku nesmírně oblíbená a patřila k miláčkům královny Isabelly Bourbonské. Ta jich měla ve stáji přes sto a jezdit na nich mohli pouze členové královské rodiny nebo držitelé zvláštního povolení. Zbarvení palomino se někdy také nazývá izabela,právě podle španělské královny. Tento typ zbarvení najdeme u celé řady plemen, ale koně palomino chované kdysi na španělském královském dvoře byli považováni za svébytné plemeno.
V roce 1936 založil Američan jménem Dick Halliday registr pro chov koní palomino v USA . Prvním zapsaným koněm byl hřebec El Rey de Los Reyes . Pan Halliday věnoval řadu let výzkumu těchto koní a napsal o nich spoustu článků. V roce 1936 byl registr převeden na asociaci Palomino Horse Association. Členem se může stát jakýkoli kůň se zbarvením palomino, bez ohledu na plemeno, podmínkou je výška mezi 140 a 170 cm.
- ZBARVENÍ
Ideální barvou je u koní palomino zlatá, jakou najdeme na zlatých mincích, ale samozřejmě existují různé jiné odstíny. Hříva a ocas mívají barvu bílou , stříbrnou či slonovinovou, ale povoleno je až 15 procent tmavší či zrzavé srsti. Oči bývají černé nebo hnědé a kůře většinou šedá, černá nebo hnědá.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Jsi tu?

Click!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama